טיולים לגיל השלישי בישראל

טיולים לגיל השלישי

ישראל היא מדינה מיוחדת ויפה, מלאה בכל טוב ומציעה מגוון אפשרויות לפעילויות שונות כולל טיולים בסגנונות שונים, אטרקציות ועוד בכל רחבי הארץ ובכל עונות השנה החל מפעילויות וטיולים המתאימים לזוגות צעירים, לילדים ולמשפחות וכן גם טיולים לגיל השלישי בהתאם ליכולות הפיזיות של כל קבוצת גיל.

מדינת ישראל היא מדינה שיש בה נופים שונים ומגוונים על פני שטח קטן יחסית, ובין היתר אזור נרחב בדרום שהוא מדברי וצחיח ובמקביל בחלקים רבים אחרים הרבה ירוק פריחה וטבע, נחלים, זרימה של מים בצפון המדינה, הרים לצד עמקים ועוד שלל ניגודים. כידוע מדובר גם על מדינה עם היסטוריה של אלפי שנים, משמע אפשר למצוא בה גם אתרי עתיקות מהתקופה הרומית לצד מקומות ואתרים שונים מסוף המאה ה-19 ותחילת המאה הקודמת כולל מבנים מתקופת קום המדינה, לשמוע סיפורים המתחברים לתקופת אירועי התנ"ך ועוד. ייחודיות זו מאפשרת לתכנן טיולים שונים בארץ שיהיו מגוונים ומתאימים לכלל קבוצות הגיל – אפשר לטייל לאותו יעד יותר מפעם אחת ובכל פעם הטיול יהיה שונה, אפשר לקיים טיול בארץ שכולל לינה באזור ופעילות בלילה ופעם לנסוע לאותו אזור ולעשות פעילות בבוקר וכו'.

איזה טיולים לגיל השלישי אפשר לעשות בארץ?

תקופת הגיל השלישי מזמנת למרבית הגמלאים אפשרויות לעשות דברים שהיה להם  מחסור בזמן לעשות אותם בעבר. בגיל השלישי כאשר לרוב כבר לא עובדים, הילדים כבר בוגרים ולרוב כבר הורים בפני עצמם, יש למעשה הרבה יותר זמן פנוי ואפשר למלא אותו בפעילויות פנאי שונות כמו למשל השתתפות בסדנאות שונות, להצטרף לטיולים בארץ או טיולים מאורגנים בחו"ל ועוד שלל פעילויות מותאמות לקבוצת הגיל. כך למשל טיולים בארץ למבוגרים בגיל השלישי יכולים לכלול בין היתר טיולים בטבע לדוגמא מסלול בשמורת טבע קרובה או באחד הנחלים המומלצים, טיולים עירוניים שכוללים הדרכה וסיור במקומות מרכזיים או טיול נושא, טיולים באתרים היסטוריים מתקופות שונות, טיולים של תצפיות בהם עוברים ממקום למקום באמצעות הסעה מסודרת וכו'. למעשה טיולים לגיל השלישי בארץ מאפשרים לכל אחד למצוא את הטיול שמתאים לו גם מבחינה של יכולות פיזיות (הליכה מרובה, וגם מבחינת תחומי עניין.

הטיולים לגיל השלישי  הינם כאמור טיולים המתאימים למצב הפיזי של קהל היעד שמשפיע על יכולות שונות אך גם לתחומי העניין שלרוב שונה בין המבוגרים לאנשים מקבוצות גיל צעירות יותר. יכולה להיות קבוצה שתבחר לעשות טיולי יחד עם הנכדים או עם הילדים ויש קבוצה שתעדיף לטייל שותפים בני גילם בלבד. הטיול יכול להיות מסלול הליכה ברמות שונות ובהתאם ליכולות ולמצב הפיסי או טיול שכולל למשל נסיעה מאתר אתר ולא דווקא מסלול של הליכה אתגרית ומאומצת. לרוב טיולים לגיל השלישי יהיו מותאמים לצרכים האישיים של כל קבוצה וקבוצה שכן כפי שכבר ציינו האפשרויות הן רבות ומגוונות ואין למעשה אדם שלא ימצא משהו שמעניין אותו ומתאים לו וליכולות שלו.

איפה כדאי לקיים טיולים לגיל השלישי בארץ?

למעשה לכל אדם יש העדפות אישית וצרכים שונים. כל אחד מתחבר לדברים אחרים ויכול מבחינה פיזית לעשות דברים אחרים ומכאן נגזר איזה טיול לעשות והיכן. אם יש מישהו שמעדיף נוף מדברי הוא יוכל למצוא שלל אפשרויות לטייל בדרום, זה יכול להיות טיול שכולל מסלול הליכה כלשהו או טיול ג'יפים, טיול שכולל ביקור באחד או יותר מהאתרים ההיסטוריים שקיימים באזור, בעוד שאם מישהו מעדיף ירוק, מים וטבע צפון הארץ הינו אזור שיתאים לו יותר, אזור בו הוא יוכל לעשות מסלולי הליכה בנחל או שמורת טבע, טיול באחד מהיערות הפזורים ברחבי הצפון ועוד. עוד לוקחים בחשבון זה האם הטיול הינו טיול ליום אחד מהבוקר עד הערב או שמדובר על טיול הכולל לינה, שכן נסיעות יכולות להיות גורם מעייף מאוד ולא תמיד מתאים לגילאים מבוגרים מה שאומר שבחירת היעד צריכה לקחת זאת בחשבון.

 

 

 

תוכן עניינים

פוסטים נוספים
אטרקציות למשפחות בצפון
אטרקציות למשפחות בצפון

אטרקציות למשפחות בצפון – איפה לטייל, להירגע וליהנות בצפון ישראל? אטרקציות למשפחות המומלצות לכל ימות השנה יש הרבה מה לראות, להתרשם ואיפה להתארח בצפון הישראלי.

טיולים עם ילדים
עד כמה ההורים בעד טיולים עם ילדים?

כשהקצב של החיים המודרניים כיום הינו מאד דינמי, מהיר ומציב אתגרים גדולים, עלינו כהורים לשלב בצורה האופטימלית ביותר בין בית לקריירה ובין לבין חפצים במציאת